Federacja na Yapie 2017Rok 2018 będzie rokiem wyjątkowej premiery. Swój drugi w karierze studyjny krążek wyda Lubelska Federacja Bardów. Zapowiada się wyjątkowy album, bo po raz pierwszy będzie to efekt współpracy zespołu z zawodowymi producentami, którzy mieli duży wpływ na tworzenie płyty. Znajdzie się na niej 16 autorskich utworów napisanych między innymi przez lidera formacji – charyzmatycznego Jana Kondraka, którego publiczność Yapowa zdążyła już pokochać. Co ważne – płyta „Bardziej” będzie składała się z samych premierowych utworów.

A już teraz możecie zobaczyć teledysk zapowiadający nowe wydawnictwo.

Otagowano , , , , | Skomentuj

yapa-zyczenia2017Kochania Yapowicze!

Niech te święta będą wyjątkowe. „Przytulcie chomika, wytarzajcie się w śniegu, nie idźcie do pracy i przytulcie bliźniego”. A do tego weźcie gitarę, usiądźcie z przyjaciółmi i spędźcie trochę czasu razem. Czytaj dalej

Skomentuj

10449900_946242732068183_2429688092670245220_nJesteśmy pewni, że nikt, kto choć raz pojawił się na Śpiewankach nie ma problemu z planami na 2 weekend sierpnia! W tym roku również spotkamy się w bazie namiotowej SKPB Łódź w Muszynie – Złockie, na najbardziej wyjątkowym festiwalu w Polsce!

W tym roku TKM Śpiewanki w Muszynie odbędzie się między 11 a 13 sierpnia!

Cym jest TKM Śpiewanki w Muszynie?

Śpiewanki to zupełnie wyjątkowy festiwal. To tak naprawdę spotkanie publiczności i artystów w górach – wspólne śpiewanie, rozmowy do rana i wspólne ogniska. Brak tu sceny jaką znacie – jest scena turystyczna oddzielona od publiczności świecami. Nie ma widowni jaką pamiętacie z innych wydarzeń- do jej stworzenia wykorzystane jest łagodne zbocze górskiego stoku z prowizorycznym zadaszeniem. Wszystko dzieje się w bazie Łódzkiego SKPB w Muszynie – Złockie, gdzie nie ma ani prądu, ani światła. Warunki są prawdziwie górskie. Od ostatniego miejsca z cywilizacją dzieli wszystkich 20 minut drogi górskim szlakiem. Warto jednak przejść tę drogę!

Kto występuję na Śpiewankach?

1157488_712393592119766_337670052_nNa Śpiewankach może wystąpić każdy! To, że każdy koncert ma swoich głównych i zaproszonych muzyków, nie oznacza, że rezygnujemy z formy śpiewanek. Każdy przecież może usiąść z gitarą i zaśpiewać swoje, lub pożyczone utwory – dokładnie tak jak dzieje się to na zwykłych śpiewankach.

Transmisja live!

Mimo braku prądu i problemów z internetem co roku udaje się prowadzić transmisję audio do internetu z tego, co na śpiewankowej scenie się dzieje. Link do niej będzie udostępniony na stronie Yapy i na profilu Śpiewanek na FB.

Program 17. Śpiewanek

Na tegorocznych Śpiewankach wystąpią między innymi:

– CARYNA
CELTIC TREE
DLACZEGO NIE
Tomasz Jarmuzewski
JOLLY ROGER & HERN
Dorota Sowa Kuziela
– MIKROKLIMAT
– Ex NA BANI
NOCNY LOT
PODKOWIAŚCI
– Zbigniew Siudy (SIUDMA GÓRA)
– Śpiewające fortepiany czyli Gwiazdy z Zagranicy cz. 2 – EPILOG

Tym razem TEMAT to „Z prądem!”.

Więcej zdjęć na profilu Śpiewanek: fb.com//tkmMUSZYNAzlockie
Dajcie znać, że będziecie na naszym WYDARZENIU!

Relację z Muszyny 17. będzie można śledzić na SNAPCHACIE Yapy!snapkod_strona

Udział w śpiewankach nic nie kosztuje. Trzeba zapłacić jedynie kilka złotych za nocleg na bazie SKPB Łódź (pamiętajcie o namiotach, karimatach i śpiworach).

DOJAZD NA MUSZYNĘ

muszyna_zpradem_2017_b1

Skomentuj

13692645_1397631446920298_3520462590823593548_nJuż w piątek wystartuje 11. już edycja jednego z naszych zaprzyjaźnionych festiwalów. Znów wszystkich Yapowiczów przywitają piękne Głuchołazy, gdzie na scenie pojawią się nie tylko rodzime zespoły, ale także artyści zza południowej granicy. To właśnie wyznacznik każdej KROPKI, której organizatorzy co roku rozszerzają nasze horyzonty na piosenkę turystyczną z Czech i Słowacji. To tylko jeden z licznych powodów dla których do Głuchołaz warto pojechać. Kolejnym jest na pewno program tegorocznej edycji. Na scenie pojawią się takie gwiazdy jak U Pana Boga Za PiecemCisza Jak Ta, Pleteau, EKT Gdynia, czy laureat tegorocznej Yapu zespół Drabina Jakuba. Niedziela to tradycyjnie czas Trampskiej Hudby, której pointą będzie występ polskiego zespołu Czerwony Tulipan. Szczegóły całego programu znajdziecie pod adresem www.kropka.glucholazy.pl.

Dla tych, którzy w Głuchołazach nie będą mogli stawić się osobiście organizatorzy jak co roku przygotowali transmisję. Możecie ją oglądać pod adresem kropka.glucholazy.pl/transmisja. Lub poniżej:

Z całego serca polecamy i zapraszamy!

Skomentuj