10449900_946242732068183_2429688092670245220_nJesteśmy pewni, że nikt, kto choć raz pojawił się na Śpiewankach nie ma problemu z planami na 2 weekend sierpnia! W tym roku również spotkamy się w bazie namiotowej SKPB Łódź w Muszynie – Złockie, na najbardziej wyjątkowym festiwalu w Polsce!

W tym roku TKM Śpiewanki w Muszynie odbędzie się między 11 a 13 sierpnia!

Cym jest TKM Śpiewanki w Muszynie?

Śpiewanki to zupełnie wyjątkowy festiwal. To tak naprawdę spotkanie publiczności i artystów w górach – wspólne śpiewanie, rozmowy do rana i wspólne ogniska. Brak tu sceny jaką znacie – jest scena turystyczna oddzielona od publiczności świecami. Nie ma widowni jaką pamiętacie z innych wydarzeń- do jej stworzenia wykorzystane jest łagodne zbocze górskiego stoku z prowizorycznym zadaszeniem. Wszystko dzieje się w bazie Łódzkiego SKPB w Muszynie – Złockie, gdzie nie ma ani prądu, ani światła. Warunki są prawdziwie górskie. Od ostatniego miejsca z cywilizacją dzieli wszystkich 20 minut drogi górskim szlakiem. Warto jednak przejść tę drogę!

Kto występuję na Śpiewankach?

1157488_712393592119766_337670052_nNa Śpiewankach może wystąpić każdy! To, że każdy koncert ma swoich głównych i zaproszonych muzyków, nie oznacza, że rezygnujemy z formy śpiewanek. Każdy przecież może usiąść z gitarą i zaśpiewać swoje, lub pożyczone utwory – dokładnie tak jak dzieje się to na zwykłych śpiewankach.

Transmisja live!

Mimo braku prądu i problemów z internetem co roku udaje się prowadzić transmisję audio do internetu z tego, co na śpiewankowej scenie się dzieje. Link do niej będzie udostępniony na stronie Yapy i na profilu Śpiewanek na FB.

Program 17. Śpiewanek

Na tegorocznych Śpiewankach wystąpią między innymi:

– CARYNA
CELTIC TREE
DLACZEGO NIE
Tomasz Jarmuzewski
JOLLY ROGER & HERN
Dorota Sowa Kuziela
– MIKROKLIMAT
– Ex NA BANI
NOCNY LOT
PODKOWIAŚCI
– Zbigniew Siudy (SIUDMA GÓRA)
– Śpiewające fortepiany czyli Gwiazdy z Zagranicy cz. 2 – EPILOG

Tym razem TEMAT to „Z prądem!”.

Więcej zdjęć na profilu Śpiewanek: fb.com//tkmMUSZYNAzlockie
Dajcie znać, że będziecie na naszym WYDARZENIU!

Relację z Muszyny 17. będzie można śledzić na SNAPCHACIE Yapy!snapkod_strona

Udział w śpiewankach nic nie kosztuje. Trzeba zapłacić jedynie kilka złotych za nocleg na bazie SKPB Łódź (pamiętajcie o namiotach, karimatach i śpiworach).

DOJAZD NA MUSZYNĘ

muszyna_zpradem_2017_b1

Skomentuj

13692645_1397631446920298_3520462590823593548_nJuż w piątek wystartuje 11. już edycja jednego z naszych zaprzyjaźnionych festiwalów. Znów wszystkich Yapowiczów przywitają piękne Głuchołazy, gdzie na scenie pojawią się nie tylko rodzime zespoły, ale także artyści zza południowej granicy. To właśnie wyznacznik każdej KROPKI, której organizatorzy co roku rozszerzają nasze horyzonty na piosenkę turystyczną z Czech i Słowacji. To tylko jeden z licznych powodów dla których do Głuchołaz warto pojechać. Kolejnym jest na pewno program tegorocznej edycji. Na scenie pojawią się takie gwiazdy jak U Pana Boga Za PiecemCisza Jak Ta, Pleteau, EKT Gdynia, czy laureat tegorocznej Yapu zespół Drabina Jakuba. Niedziela to tradycyjnie czas Trampskiej Hudby, której pointą będzie występ polskiego zespołu Czerwony Tulipan. Szczegóły całego programu znajdziecie pod adresem www.kropka.glucholazy.pl.

Dla tych, którzy w Głuchołazach nie będą mogli stawić się osobiście organizatorzy jak co roku przygotowali transmisję. Możecie ją oglądać pod adresem kropka.glucholazy.pl/transmisja. Lub poniżej:

Z całego serca polecamy i zapraszamy!

Skomentuj

20140314.221300_KUNCEWICZ-JUREK_Krzysztof_DSC_0788Zdążyliśmy już Was chyba przyzwyczaić, że wiosną nie zwalniamy tempa, a Yapa trwa w zasadzie cały rok. W maju chcemy się z Wami spotkać po raz kolejny. Tym razem w gościnnych progach Klubu Wytwórnia, gdzie 28 maja 2017 zagramy koncert poYapowy. Jak zawsze zaprosiliśmy na niego laureatów tegorocznej Yapy. Bedzie również gwiazda – dawno niewidziana w Łodzi Grupa Bohema, która na Yapie ostatnio zagrała 3 lata temu. Koncert poYapowy to dla nas również sposób, żeby podziękować najwspanialszej publiczności w Polsce. To właśnie dzięki Wam Yapa jest taka szczególna, bo to własnie Wy tworzycie jej niepowtarzalną atmosferę. Dlatego właśnie wstęp na koncert będzie całkowicie bezpłatny! Zabierajcie swoich znajomych, przyjaciół, rodziny, dzieci i przyjdźcie w niedzielę 28 maja do Wytwórni. Już nie możemy się doczekać!

Koncert poYapowy
28 maja 2017, godz. 19:00
Klub Wytwórnia
Wjazd free!

Wystąpią:
Suzia
Oreada
Grupa Bohema

18274836_1342565862447440_4186233292970618440_n

Skomentuj

14615795_10153857353231367_8619954081209102453_oJak co roku, maj to dla nas czas szczególny. To własnie w maju Studenckie Radio Żak Politechniki Łódzkiej – jeden z trzech organizatorów Yapy – obchodzi swoje urodziny. W tym roku już 58. Żak związany jest z Yapą od samego początku jej istnienia. Bez Żaka Yapy nigdy by nie było. To właśnie pracownicy jedynego w Polsce niekomercyjnego radia dbają o nagłośnienie, stronę techniczną i promocję Przeglądu. Nic więc dziwnego, że kiedy Żak świętuje – świętuje cała Yapa! A zabawę zaczynamy już w najbliższy weekend (13 maja 2017). W sobotę, w klubie Żarty Żartami koncerty i zabawa przy dźwiękach Dyskoteki Młodego Człowieka. Z kolei tydzień później (19 – 21 maja 2017) na antenie Żaka specjalna, 58 godzinna ramówka, której część poprowadzi znany wszystkim Marek Niedźwiecki (swoją radiową karierę zaczynał właśnie w Żaku). Szczegóły wszystkich wydarzeń znajdziecie na strownie www.zak.lodz.pl. Wszystkim Żakowcom życzymy 158 lat i do zobaczenia już w najbliższy weekend!

baner-strona

13 maja 2017
Żarty Żartami (ul. Wólczańska 40/42a, Łódź)
Wystąpią:

Enchanted Hunters
To niezwykłe trójmiejskie trio dobrze wie, jaka liczba jest najbardziej zbliżona do doskonałości. Małgorzata Penkalla, Magdalena Gajdzica i Michał Biela w tę myśl tworzą idealny trójkąt foremny, pozwalający unieść brzmienie poza ramy czasu i przestrzeni. Gitara, flet iskrzypce to ich oręże w misji przemierzania kosmosu i pokonywania barier, których nie udało się przełamać nikomu wcześniej.
enchantedhunters.bandcamp.com

soniamiki
Cesarzowa kosmicznej energii, diva syntetycznego brzmienia, ale przede wszystkim autorka świetnych tekstów, których geniusz tkwi w prostocie i lekkości. Śpiewa o miłości i przyjaźni, czyli dwóch najpotężniejszych pierwiastkach w kosmosie. Niełatwo było nam załatwić tak duży wahadłowiec kosmiczny, który byłby w stanie pomieścić potężne zasoby pozytywnej energii, ale ostatecznie udało się i Sonia zagra u nas.
soniamiki.bandcamp.com

Muzyka Końca Lata
Pięć lśniących gwiazd urwało się z firmamentu niebieskiego i spadło prosto na Ziemię, gdzie odkryły, jak wiele traciły, wisząc w ciszy w kosmicznej przestrzeni. Zainspirowane dźwiękami, jakie wydaje matka natura, gdy jest najcieplej, postanowiły grać muzykę póki świat się nie skończy. Jak na razie trwają w tym postanowieniu już 15 lat, a po gigu u nas na pewno nieprędko nabiorą wątpliwości.
mkl.thinman.pl

Sorja Morja
Pierwsze wzmianki o tym duecie pochodzą z 2012 roku, kiedy to teleskop Huble’a zauważył go po raz pierwszy w okolicach Urana. Systematycznie przemieszczał się w kierunku Ziemi, wysyłając swoje popowe eksperymenty, które zapowiadały jego przybycie. Już za moment wylądują na Ziemi i będziemy mogli dotknąć, zobaczyć, a przede wszystkim posłuchać na żywo zespołu Sorja Morja.
sorjamorja.bandcamp.com

Dyskoteka Młodego Człowieka
Trzech zdolnych członków prężnie rozwijającej się Redakcji Fizyki Kwantowej przesiaduje całymi nocami w żakowym laboratorium i pracuje nad wskrzeszeniem Andrzeja Zauchy. Ten projekt jak na razie nie przynosi zadowalających rezultatów, ale w międzyczasie udało im się sprzęgnąć wehikuł czasu ze starym radiem i powstało urządzenie do puszczania starych polskich szlagierów, którego działanie zaprezentują zaraz po koncertach.

19-21 maja 2017
88,8 MHz (www.zak.lodz.pl)

58 godzin specjalnej ramówki, czyli dokładnie tyle, ile lat kończy Studenckie Radio ŻAK Politechniki Łódzkiej. To okazja, by usłyszeć na antenie naszego radia głosy dawno niesłyszane. Przed mikrofonem – oprócz redaktorów na co dzień pracujących w Żaku – zasiądą osoby, stanowiące przed laty o sile naszego programu. Pojawią się dziennikarze, którzy pierwsze kroki w zawodzie stawiali właśnie w naszej rozgłośni, a dziś można ich słuchać w mediach ogólnopolskich. Jedną z większych atrakcji będzie z pewnością audycja Marka Niedźwieckiego.

Urodzinową ramówkę rozpoczniemy w piątek, 19 maja o godzinie 15:00, a zakończymy w poniedziałek, 22 maja o 01:00 w nocy. Już teraz zarezerwujcie sobie ten weekend i odlećcie w kosmos razem z Żakiem!

Skomentuj