facebook
youtube
twitter
Świętujemy urodziny Żaka!

14615795_10153857353231367_8619954081209102453_oJak co roku, maj to dla nas czas szczególny. To własnie w maju Studenckie Radio Żak Politechniki Łódzkiej – jeden z trzech organizatorów Yapy – obchodzi swoje urodziny. W tym roku już 58. Żak związany jest z Yapą od samego początku jej istnienia. Bez Żaka Yapy nigdy by nie było. To właśnie pracownicy jedynego w Polsce niekomercyjnego radia dbają o nagłośnienie, stronę techniczną i promocję Przeglądu. Nic więc dziwnego, że kiedy Żak świętuje – świętuje cała Yapa! A zabawę zaczynamy już w najbliższy weekend (13 maja 2017). W sobotę, w klubie Żarty Żartami koncerty i zabawa przy dźwiękach Dyskoteki Młodego Człowieka. Z kolei tydzień później (19 – 21 maja 2017) na antenie Żaka specjalna, 58 godzinna ramówka, której część poprowadzi znany wszystkim Marek Niedźwiecki (swoją radiową karierę zaczynał właśnie w Żaku). Szczegóły wszystkich wydarzeń znajdziecie na strownie www.zak.lodz.pl. Wszystkim Żakowcom życzymy 158 lat i do zobaczenia już w najbliższy weekend!

baner-strona

13 maja 2017
Żarty Żartami (ul. Wólczańska 40/42a, Łódź)
Wystąpią:

Enchanted Hunters
To niezwykłe trójmiejskie trio dobrze wie, jaka liczba jest najbardziej zbliżona do doskonałości. Małgorzata Penkalla, Magdalena Gajdzica i Michał Biela w tę myśl tworzą idealny trójkąt foremny, pozwalający unieść brzmienie poza ramy czasu i przestrzeni. Gitara, flet iskrzypce to ich oręże w misji przemierzania kosmosu i pokonywania barier, których nie udało się przełamać nikomu wcześniej.
enchantedhunters.bandcamp.com

soniamiki
Cesarzowa kosmicznej energii, diva syntetycznego brzmienia, ale przede wszystkim autorka świetnych tekstów, których geniusz tkwi w prostocie i lekkości. Śpiewa o miłości i przyjaźni, czyli dwóch najpotężniejszych pierwiastkach w kosmosie. Niełatwo było nam załatwić tak duży wahadłowiec kosmiczny, który byłby w stanie pomieścić potężne zasoby pozytywnej energii, ale ostatecznie udało się i Sonia zagra u nas.
soniamiki.bandcamp.com

Muzyka Końca Lata
Pięć lśniących gwiazd urwało się z firmamentu niebieskiego i spadło prosto na Ziemię, gdzie odkryły, jak wiele traciły, wisząc w ciszy w kosmicznej przestrzeni. Zainspirowane dźwiękami, jakie wydaje matka natura, gdy jest najcieplej, postanowiły grać muzykę póki świat się nie skończy. Jak na razie trwają w tym postanowieniu już 15 lat, a po gigu u nas na pewno nieprędko nabiorą wątpliwości.
mkl.thinman.pl

Sorja Morja
Pierwsze wzmianki o tym duecie pochodzą z 2012 roku, kiedy to teleskop Huble’a zauważył go po raz pierwszy w okolicach Urana. Systematycznie przemieszczał się w kierunku Ziemi, wysyłając swoje popowe eksperymenty, które zapowiadały jego przybycie. Już za moment wylądują na Ziemi i będziemy mogli dotknąć, zobaczyć, a przede wszystkim posłuchać na żywo zespołu Sorja Morja.
sorjamorja.bandcamp.com

Dyskoteka Młodego Człowieka
Trzech zdolnych członków prężnie rozwijającej się Redakcji Fizyki Kwantowej przesiaduje całymi nocami w żakowym laboratorium i pracuje nad wskrzeszeniem Andrzeja Zauchy. Ten projekt jak na razie nie przynosi zadowalających rezultatów, ale w międzyczasie udało im się sprzęgnąć wehikuł czasu ze starym radiem i powstało urządzenie do puszczania starych polskich szlagierów, którego działanie zaprezentują zaraz po koncertach.

19-21 maja 2017
88,8 MHz (www.zak.lodz.pl)

58 godzin specjalnej ramówki, czyli dokładnie tyle, ile lat kończy Studenckie Radio ŻAK Politechniki Łódzkiej. To okazja, by usłyszeć na antenie naszego radia głosy dawno niesłyszane. Przed mikrofonem – oprócz redaktorów na co dzień pracujących w Żaku – zasiądą osoby, stanowiące przed laty o sile naszego programu. Pojawią się dziennikarze, którzy pierwsze kroki w zawodzie stawiali właśnie w naszej rozgłośni, a dziś można ich słuchać w mediach ogólnopolskich. Jedną z większych atrakcji będzie z pewnością audycja Marka Niedźwieckiego.

Urodzinową ramówkę rozpoczniemy w piątek, 19 maja o godzinie 15:00, a zakończymy w poniedziałek, 22 maja o 01:00 w nocy. Już teraz zarezerwujcie sobie ten weekend i odlećcie w kosmos razem z Żakiem!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

MECENAT

Politechnika Łódzka

FACEBOOK / YOUTUBE

Copyright © by YAPA | BZONE.CO