Zmarł Wojciech Kawecki związany z YAPĄ od samego początku. Wojtek razem z Tadeuszem Przyguckim prowadził pierwszą YAPĘ w 1974 roku, aktywnie współtworzył nasz przegląd przez wiele kolejnych lat. Z zawodu satyryk, współzałożyciel kabaretu Kapota wywodzącego się z łódzkiego ruchu studenckiego. Z wykształcenia matematyk i filozof, był też wykładowcą. Współpracował z Radiem Łódź i Programem III Polskiego Radia. Wojtek zmarł 10 marca. Odszedł na Połoniny niebieskie.

Pogrzeb odbędzie się 15 marca (czwartek) o godzinie 14:15 na cmentarzu Radogoszcz w Łodzi.

Skomentuj

Za nami 3 dni, 4 koncerty, ponad 20 godzin muzyki na żywo i niezliczona ilość pozytywnych emocji, które co roku wywołuje w nas YAPA.

Piątkowy wieczór to występy zespołów konkursowych, a także Jurka Bożyka, Formacji, Pawła Orkisza, Sekcji Muzycznej Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn oraz Suzi, która debiutowała prowadząc yapowe koncerty. Debiut konferansjerski też za Krzyśkiem Zimochem, który w sobotę w południe miał okazje zapowiadać zespoły konkursowe oraz grupę Nijak. Tradycyjnie o atmosferę sobotniego koncertu gwiazd dbał Bartek Zgorzelski. Na scenie pojawili się Yes Kiez Sirumem z podopiecznymi Środowiskowego Domu Samopomocy „Przystanek Betlejem”, Oreada, Wszystkiego Najlepszego, Michał Łanuszka, Cisza jak ta, SuperTrio i Zakaz wyprzedzania. Koncertowi laureatów towarzyszyły występy Caryny i Marka Andrzejewskiego. Gratulujemy wszystkim laureatom (tutaj sprawdzicie werdykt).

W tym roku wróciliśmy na Politechnikę Łódzką i korzystaliśmy z gościnności nowoczesnej Zatoki Sportu. Wyciągnęliśmy dużo wniosków i mamy nadzieję, że w przyszłym roku będzie jeszcze lepiej (chociaż już w tym roku nasz nowy dom sprawdził się naprawdę dobrze).

A no i ważne – takich stewardess jak my to żadne linie lotnicze nie mają!

Nie byłoby YAPY bez Was i Waszych spontanicznych reakcji, wspólnego śpiewania, syren i gwizdków, machania szalikami chuliganów piosenki turystycznej! DZIĘKUJEMY! JESTEŚCIE JEDYNI W SWOIM RODZAJU!

Śledźcie nasz profil na facebooku i na YouTubie – tam sukcesywnie będziemy dla Was wrzucać wybrane piosenki z 43. YAPY (nie będziemy udostępniać całych koncertów).
WIDZIMY SIĘ ZA ROK!

Skomentuj

Jury 43. Ogólnopolskiego Studenckiego Przeglądu Piosenki Turystycznej YAPA 2018
w składzie:
Czytaj dalej

Skomentuj

Niestety, z przyczyn niezależnych od nas i od samego zespołu Chwila Nieuwagi nie wystąpi w trakcie niedzielnego koncertu laureatów.

Na naszej yapowej scenie pojawi się za to dobrze Wam znany z Lubelskiej Federacji Bardów Marek Andrzejewski.  Marek w latach 90–tych współpracował z folkowym zespołem „Orkiestra św. Mikołaja”, z teatrem „Gardzienice” i z Teatrem Grupa Chwilowa. Jako autor i wykonawca piosenek zadebiutował 25 lat temu. Z tej okazji wydał nową płytę „HASHTAGI”, o której sam mówi: „Los dał mi możliwość zebrania w jednym przedsięwzięciu muzyków, którzy w mojej dotychczasowej artystycznej drodze okazali się być najważniejsi…” Płyta jest świeżutka, bo oficjalną premierę miała 8 marca. Sami przyznajcie, że nie ma lepszego miejsca, żeby pochwalić się nową płytą niż YAPA! Mamy nadzieję, że w trakcie koncertu wystarczy też miejsca na Listy, czy Raz na walcu.

Skomentuj