UWAGA! TRANSMISJA! 🙂 Uruchomi się, kiedy zespoły zaczną grać. Ale linki łapcie już teraz.
Stream normalny: https://starzaki.eu.org/spiewanki/ oraz wersja nieco mniej i energożerna (w domyśle dla użytkowników mobilnych) https://starzaki.eu.org/spiewanki/index_aac.html

Jesteśmy pewni, że nikt, kto choć raz pojawi się na Śpiewankach nie ma problemu z planami na 2 weekend sierpnia! W tym roku również spotkamy się w bazie namiotowej SKPB Łódź w Muszynie – Złockie, na najbardziej wyjątkowym festiwalu w Polsce!

W tym roku TKM Śpiewanki w Muszynie odbędzie się między 10 a 12 sierpnia!

Cym jest TKM Śpiewanki w Muszynie?

Śpiewanki to zupełnie wyjątkowy festiwal. To tak naprawdę spotkanie publiczności i artystów w górach – wspólne śpiewanie, rozmowy do rana i wspólne ogniska. Brak tu sceny jaką znacie – jest scena turystyczna oddzielona od publiczności świecami. Nie ma widowni jaką pamiętacie z innych wydarzeń- do jej stworzenia wykorzystane jest łagodne zbocze górskiego stoku z prowizorycznym zadaszeniem. Wszystko dzieje się w bazie Łódzkiego SKPB w Muszynie – Złockie, gdzie nie ma ani prądu, ani światła. Warunki są prawdziwie górskie. Od ostatniego miejsca z cywilizacją dzieli wszystkich 20 minut drogi górskim szlakiem. Warto jednak przejść tę drogę!

Kto występuję na Śpiewankach?

Na Śpiewankach może wystąpić każdy! To, że każdy koncert ma swoich głównych i zaproszonych muzyków, nie oznacza, że rezygnujemy z formy śpiewanek. Każdy przecież może usiąść z gitarą i zaśpiewać swoje, lub pożyczone utwory – dokładnie tak jak dzieje się to na zwykłych śpiewankach.

Transmisja live!

Mimo braku prądu i problemów z internetem co roku udaje się prowadzić transmisję audio do internetu z tego, co na śpiewankowej scenie się dzieje. Link do niej będzie udostępniony na stronie Yapy i na profilu Śpiewanek na FB.

Program 18. Śpiewanek

Na tegorocznych Śpiewankach wystąpią między innymi:
 ADSU
 Rado Barłowski art
 Bractwo Wiecznego Natchnienia
 Celtic Tree
 Grupa Na Swoim
 Tomek Jarmużewski
 Krzysztof Jurkiewicz (Słodki Całus od BubyFormacja)
 Małgorzata Lipińska z zespołem
 Nocny Lot
 Myszy i Ludzie (muzycy z zespołu Na Bani)
 Bartosz Pelton Zalewski
 Irena Salwowska
 Zbigniew Siudy (Siudma Góra)
 Krzysztof Słomczyński
 Z tylu chmur

Tym razem TEMAT to „Naturalnie!”

Więcej zdjęć na profilu Śpiewanek: fb.com//tkmMUSZYNAzlockie
Dajcie znać, że będziecie na naszym WYDARZENIU!

Udział w śpiewankach nic nie kosztuje. Trzeba zapłacić jedynie za nocleg na bazie SKPB Łódź (pamiętajcie o namiotach, karimatach i śpiworach).

DOJAZD NA MUSZYNĘ

Skomentuj

Oglądaj transmisję na żywo!

Są miejsca, gdzie człowiek czuje się jak w domu, niezależnie od tego gdzie mieszka. Dla Yapowiczów bez wątpienia takim miejscem jest Łódź. Warto jednak się przekonać, że równie gościnne i przyjazne są Głuchołazy, gdzie już od 12 lat „stawiana jest Kropka” na letniej mapie turystycznych festiwali. Miejsce jest magiczne nie tylko ze względu na swoje malownicze położenie. Podobnie jak na Yapie, wartością Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Turystycznej KROPKA są ludzie, którzy raz w roku spotykają się przy czeskiej granicy, żeby grać i śpiewać do białego rana. I tak jak Yapa ma Cotton, tak Kropka ma swojego Amorka – miejsce, gdzie raz w roku trzeba zamówić przynajmniej kufel zimnego napoju. Tak jak Yapa ma swoją wyjątkową scenę, tak Kropka ma swoją muszlę koncertową, którą rok w rok odwiedzają największe gwiazdy piosenki turystycznej. Kropka ma jednak coś, czego w Łodzi nie uświadczycie – to obecność artystów zza naszej południowej granicy. To właśnie w Głuchołazach możecie się przekonać, że Czesi podobnie jak my kochają piosenkę turystyczną, czyli Trampską Hudbę. Z całego serca zapraszamy do Głuchołaz!

Więcej szczegółów znajdziecie na stronie www.kropka.glucholazy.pl
A także na Facebooku: fb.com/festiwalkropka

PROGRAM XII MFPT KROPKA

19.07.2018CZWARTEK (taras przy Hoteliku Sudety) – godz. 17:00
OFF SCENA – koncert wybranych 5 wykonawców PUCH.
Koncert poprowadzi Grzegorz Rudecki

20.07.2018PIĄTEK (Muszla Leśna) – godz. 17:00
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO
BEZ IDOLA
WOŁOSATKI
FORMACJA
GRUPA BOHEMA
Koncert poprowadzi Bartłomiej Zgorzelski

21.07.2018SOBOTA (Muszla Leśna)
– godz. 14:00 – Przegląd Utworów z Charakterem
koncert poprowadzi Zbigniew Janowski
– godz. 18:00
IRENA SALWOWSKA Z ZESPOŁEM
WYSPY DOBREJ NADZIEI
ANTONI MURACKI Z ZESPOŁEM
LAUREACI PUCH 2018
STANISŁAW SOYKA Z ZESPOŁEM
SOKÓŁ ORKESTAR
Koncert poprowadzi Paweł „Potas” Konieczny

22.07.2018NIEDZIELA (Muszla Leśna) – godz. 16:00
TRAMPSKA HUDBA
FTPrim
ADELA JONASOVA I RENE SOUCEK
PETR LÜFTNER
EPYDEMYE
CHWILA NIEUWAGI I KUBA BLOKESZ W PROGRAMIE „MORAWSKA BRAMA”
Koncert poprowadzi Teresa Drozda

 

 

Skomentuj

Zanim jeszcze rozjedziecie się po Polsce, zanim zaczniecie odwiedzać zaprzyjaźnione z Yapą festiwale, wyjdziecie na szlaki, rozwiniecie żagle na Mazurach i założycie plecaki, chcielibyśmy się z Wami jeszcze raz spotkać i muzycznie podziękować za tegoroczny festiwal. Koncert poYapowy to już w zasadzie tradycja, którą zdążyliśmy polubić i mamy nadzieję, że Wy lubicie ją równie mocno. Dlatego z roku na rok zestaw artystów jest coraz bardziej wyjątkowy. Tym razem, w klubie Wytwórnia, zagra dla Was między innymi Grupa Nijak, Chwila Nieuwagi, a także laureaci Yapy 2018. Zapraszamy Was na Łąkową 29 w Łodzi, w piątek, 25 maja, na godzinę 19:00.


Podczas koncerty poYapowego zagrają:

CHWILA NIEUWAGI – jeden z najbardziej interesujących polskich zespołów folkowo – poetyckich. Powstał 10 lat temu, a swoje pierwsze kroki, jeszcze jako duet, stawiał między innymi na łódzkiej Yapie, czy Bieszczadzkich Aniołach. W 2011 roku ukazała się ich pierwsza płyta, która otworzyła nowy rozdział w polskim folku – zespół w swoich piosenkach nawiązywał nie tylko do tradycyjnych dla poezji śpiewanej autorów, ale również zaprezentował własną twórczość, odnoszącą się do śląskich korzeni. W 2011 roku Chwila Nieuwagi trafiła również na składankę „Folk się gro” obok takich zespołów jak Żywiołak, Carrantuohill, czy Bubliczki. Rok 2013 to kolejna płyta, tym razem nagrana w towarzystwie takich muzyków jak Maciej Balcar z Dżemu, Jarosław Treliński i Dariusz Sojka. Zespół od lat jest związany z Yapą i zawsze chętnie do Łodzi wraca.

GRUPA NIJAK – zespół, który mimo 30 lat nieprzerwanej działalności wciąż zaskakuje świeżością i nowymi kompozycjami. Jego historia zaczęła się 1978 roku w Łodzi, na Yapie.  Grupa wyrosła z łódzkiego turystycznego nurtu studenckiego, który na przełomie lat 70. i 80. przeżywał prawdziwy renesans. Wcześniej działała jako kabaret, co pozwoliło jej zdobywać laury między innymi na festiwalu PAKA. W 1984 roku grupa wystąpiła również na festiwalu w Opolu, gdzie za piosenkę „Kopciuszek” wyróżniono ją w Opolskich Debiutach. Nijak to przede wszystkim piosenki pełne humoru i zabawy, choć niektóre kompozycje potrafią sięgać głębiej i poruszać tematy najistotniejsze, wzruszając i skłaniając do refleksji.

TEATR PIOSENKI MŁYN – grupa skupiająca artystów z Hrubieszowa, tworząca piosenkę literacką, poetycką i kabaretową. Ale to nie wszystko! Wystawia również swoje własne, amatorskie spektakle teatralne. Powstała w 2007 roku i ma na koncie już trzy płyty. Teatr Piosenki Młyn był również wielokrotnie nagradzany między innymi na Ogólnopolskim Festiwalu Bardów, festiwalu OPPA w Warszawie, czy Lubelskim Festiwalu Piosenki Autorskiej i Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego.

JUSTYNA „SIENIA” SIENIUĆ – poetka, pieśniarka, autorka tekstów i piosenek, a także niezawodowa aktorka rodem z Lwówka Śląskiego, choć teraz mieszka, studiuje i tworzy we Wrocławiu. Jej piosenki są dalekie od tradycyjnie pojmowanej poezji śpiewanej. Twórczość Sieni to zabawa formą zarówno w warstwie muzycznej, jak i literackiej. Nierzadko zaskakują słuchaczy, czasem bawią, a czasami zmuszają do myślenia. Justyna swoje wiersze publikowała między innymi w „Odrze” i „Wakacie”. Jest również laureatką wielu przeglądów takich jak Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie, czy Festiwal Ogólnopolski Piosenki Artystycznej FOPA.

Śledź nasze wydarzenie na Facebooku!
Koncert poYapowy 2018
25 maja 2018
godz. 19:00
Klub Wytwórnia przy Łąkowej 29 w Łodzi
Wejście bezpłatne

Skomentuj

Zmarł Wojciech Kawecki związany z YAPĄ od samego początku. Wojtek razem z Tadeuszem Przyguckim prowadził pierwszą YAPĘ w 1974 roku, aktywnie współtworzył nasz przegląd przez wiele kolejnych lat. Z zawodu satyryk, współzałożyciel kabaretu Kapota wywodzącego się z łódzkiego ruchu studenckiego. Z wykształcenia matematyk i filozof, był też wykładowcą. Współpracował z Radiem Łódź i Programem III Polskiego Radia. Wojtek zmarł 10 marca. Odszedł na Połoniny niebieskie.

Pogrzeb odbędzie się 15 marca (czwartek) o godzinie 14:15 na cmentarzu Radogoszcz w Łodzi.

Skomentuj