Zatoka Sportu

YAPA WRACA NA POLITECHNIKĘ

Jak pewnie sporo z Was wie, Yapa od jakiegoś czasu szukała swojego nowego domu. Hala Expo, w której gościliśmy przez ostatnie dwa lata od początku była tylko miejscem tymczasowym. Władze Łodzi wystawiły ją na sprzedaż i znalazł się nowy właściciel. Co powstanie na jej miejscu? Tego jeszcze nie wiemy, ale oczywiste się stało, że nie możemy tam dłużej zostać. Na szczęście z pomocą przyszła nam Politechnika Łódzka, na której terenach Przegląd był organizowany prawie od zawsze.

ZATOKA SPORTU

W miejscu, gdzie przez lata stał rząd barów szybkiej obsługi i sklepów, naprzeciwko Cottona, powstało miejsce wyjątkowe. Nowoczesna hala sportowa wybudowana przez Politechnikę to nie tylko pierwszy w Łodzi basen o wymiarach olimpijskich. To również sala sportowa, która została zaprojektowana także z myślą o koncertach. Miejsce dla Yapy idealne! Zatoka znajduje się dokładnie naprzeciwko klubu festiwalowego i bardzo blisko miejsca, gdzie Yapa grała przez 15 lat – zanim przeniosła się na chwilę do hali Expo. Kompleks jest jeszcze wykańczany, ale przecież to organizatorom Yapy nigdy nie przeszkadzało. Ponad 40 lat spotkań z Wami doskonale pokazało, że jesteśmy w stanie przystosować każdą przestrzeń do potrzeb naszej publiczności i zespołów.

Yapa w Zatoce sportu to gwarancja tego, że klimat Przeglądu się nie zmieni, że dalej będzie to festiwal studencki, w centrum którego są spotkania przy muzyce. I nie martwcie się – z ławeczek chyba już nigdy nie zrezygnujemy.

Widzimy się zatem 9 marca, w naszym nowym domu, tam gdzie miejsce Yapy jest od zawsze, czyli na Politechnice Łódzkiej. Mamy nadzieję, że w Zatoce zostaniemy na długo.

 

 

Obejrzyj jak Zatoka Sportu wygląda w środku:

Skomentuj

Federacja na Yapie 2017Rok 2018 będzie rokiem wyjątkowej premiery. Swój drugi w karierze studyjny krążek wyda Lubelska Federacja Bardów. Zapowiada się wyjątkowy album, bo po raz pierwszy będzie to efekt współpracy zespołu z zawodowymi producentami, którzy mieli duży wpływ na tworzenie płyty. Znajdzie się na niej 16 autorskich utworów napisanych między innymi przez lidera formacji – charyzmatycznego Jana Kondraka, którego publiczność Yapowa zdążyła już pokochać. Co ważne – płyta „Bardziej” będzie składała się z samych premierowych utworów.

A już teraz możecie zobaczyć teledysk zapowiadający nowe wydawnictwo.

Otagowano , , , , | Skomentuj

yapa-zyczenia2017Kochania Yapowicze!

Niech te święta będą wyjątkowe. „Przytulcie chomika, wytarzajcie się w śniegu, nie idźcie do pracy i przytulcie bliźniego”. A do tego weźcie gitarę, usiądźcie z przyjaciółmi i spędźcie trochę czasu razem. Czytaj dalej

Skomentuj

10449900_946242732068183_2429688092670245220_nJesteśmy pewni, że nikt, kto choć raz pojawił się na Śpiewankach nie ma problemu z planami na 2 weekend sierpnia! W tym roku również spotkamy się w bazie namiotowej SKPB Łódź w Muszynie – Złockie, na najbardziej wyjątkowym festiwalu w Polsce!

W tym roku TKM Śpiewanki w Muszynie odbędzie się między 11 a 13 sierpnia!

Cym jest TKM Śpiewanki w Muszynie?

Śpiewanki to zupełnie wyjątkowy festiwal. To tak naprawdę spotkanie publiczności i artystów w górach – wspólne śpiewanie, rozmowy do rana i wspólne ogniska. Brak tu sceny jaką znacie – jest scena turystyczna oddzielona od publiczności świecami. Nie ma widowni jaką pamiętacie z innych wydarzeń- do jej stworzenia wykorzystane jest łagodne zbocze górskiego stoku z prowizorycznym zadaszeniem. Wszystko dzieje się w bazie Łódzkiego SKPB w Muszynie – Złockie, gdzie nie ma ani prądu, ani światła. Warunki są prawdziwie górskie. Od ostatniego miejsca z cywilizacją dzieli wszystkich 20 minut drogi górskim szlakiem. Warto jednak przejść tę drogę!

Kto występuję na Śpiewankach?

1157488_712393592119766_337670052_nNa Śpiewankach może wystąpić każdy! To, że każdy koncert ma swoich głównych i zaproszonych muzyków, nie oznacza, że rezygnujemy z formy śpiewanek. Każdy przecież może usiąść z gitarą i zaśpiewać swoje, lub pożyczone utwory – dokładnie tak jak dzieje się to na zwykłych śpiewankach.

Transmisja live!

Mimo braku prądu i problemów z internetem co roku udaje się prowadzić transmisję audio do internetu z tego, co na śpiewankowej scenie się dzieje. Link do niej będzie udostępniony na stronie Yapy i na profilu Śpiewanek na FB.

Program 17. Śpiewanek

Na tegorocznych Śpiewankach wystąpią między innymi:

– CARYNA
CELTIC TREE
DLACZEGO NIE
Tomasz Jarmuzewski
JOLLY ROGER & HERN
Dorota Sowa Kuziela
– MIKROKLIMAT
– Ex NA BANI
NOCNY LOT
PODKOWIAŚCI
– Zbigniew Siudy (SIUDMA GÓRA)
– Śpiewające fortepiany czyli Gwiazdy z Zagranicy cz. 2 – EPILOG

Tym razem TEMAT to „Z prądem!”.

Więcej zdjęć na profilu Śpiewanek: fb.com//tkmMUSZYNAzlockie
Dajcie znać, że będziecie na naszym WYDARZENIU!

Relację z Muszyny 17. będzie można śledzić na SNAPCHACIE Yapy!snapkod_strona

Udział w śpiewankach nic nie kosztuje. Trzeba zapłacić jedynie kilka złotych za nocleg na bazie SKPB Łódź (pamiętajcie o namiotach, karimatach i śpiworach).

DOJAZD NA MUSZYNĘ

muszyna_zpradem_2017_b1

Skomentuj