facebook
youtube
twitter
Znamy cały program tegorocznej YAPY!

Przedstawiamy Wam kolejnych wykonawców, którzy pojawią się na yapowej scenie. Sami przyznajcie, że tegoroczny program prezentuje się naprawdę dobrze!

CARYNA

Zespół Caryna został założony w 2008 roku z inicjatywy Łukasza Nowaka – autora tekstów większości piosenekj. Caryna czerpie inspiracje z różnych gatunków muzycznych: folku, bossanovy, coutry, reggae, rocka oraz ballady. Skład Grupy tworzą obecnie: Łukasz Nowak, Adam Marańda – znakomity skrzypek, Maciej Kłys – basista znakomicie odnajdujący się również w tzw. ciężkim brzmieniu, Piotr Kołsut – świetny fingerstyleowiec, znany ze swojej wcześniej działalności w zespole Przejście oraz Kamil Kaźmierczak – perkusista a także muzyk i współzałożyciel projektu folkowego Oreada.

CHWILA NIEUWAGI

Różnorodność, żywiołowość folkloru (szczególnie górnośląskiego), nastrojowość piosenki poetyckiej – to wszystko mają w sobie utwory zespołu Chwila Nieuwagi. Zespół występuje razem już 10 lat. Piotr gra na fortepianie, Rafał na kontrabasie, Marek i Bartek na perkusji, Andrzej na gitarze, a Martynie będziecie śpiewać. Piosenki Chwili Nieuwagi pojawiły się na wielu składankach, zespół zagrał też na niejednej polskiej scenie. Czas po rocznej przerwie na scenę yapową.

SUZIA

Suzia to wokalistka, gitarzystka, piosenkopisarka, kompozytorka, performer, samozwańczy youtuber – tak sama o sobie pisze na swoim profilu na facebooku.  My dopowiemy – charyzmatyczna, odważna, trudno przejść obok jej występów obojętnie. Laureatka nagrody im. Małgosi Zwierzchowskiej na zeszłorocznej YAPIE, po której zresztą wiele osób chciało z nią wrócić do domu. Tworzy muzykę akustyczną, balladową. Możemy zdradzić, że to nie będzie jej jedyna rola w trakcie tej YAPY.

JERZY BOŻYK

Czasami zapominamy o nim napisać przedstawiając wykonawców, bo to jest bardziej niż oczywiste, że Jurek Bożyk otworzy kolejną YAPĘ. Oprócz tego, że jest promotorem polskiego jazzu i… autostopu (pierwszego stopa złapał 60 lat temu na trasie Łódź-Pabianice) to zajmował się w życiu wieloma rzeczami – był lingwistą (tłumaczem języka słowackiego), pedagogiem, socjologiem, cyklistą, czy przewodnikiem górskim. Nas przechodzą ciarki jak myślimy o tym, że już niedługo usłyszymy znowu Studenckie lato, Zęby w dupie, czy Blues alkoholowy.

Piątek, 09 marca, godz. 19:00
prowadzenie:
 Suzia

Jerzy Bożyk
Formacja
Paweł Orkisz

Wykonawcy konkursowi

Suzia
Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn

Sobota, 10 marca, godz. 12:00
prowadzenie:
 Krzysztof Zimoch

Nijak

Wykonawcy konursowi

Sobota 10 marca, godz. 19:00
prowadzenie:
 Bartłomiej Zgorzelski

Yes Kiez Sirumem
Wszystkiego Najlepszego
Oreada

Michał Łanuszka
Cisza Jak Ta

Supertrio
Zakaz Wyprzedzania

Niedziela, 11 marca, godz. 13:00
prowadzenie: Łukasz Przywara i Ryszard Gawroński

Werdykt Jury

Caryna

Laureaci

Chwila Nieuwagi

7 odpowiedzi na „Znamy cały program tegorocznej YAPY!

 1. M. pisze:

  Szału nie ma…

 2. Braz pisze:

  Chwila Nieuwagi!!! 😀

 3. Goś pisze:

  Noooo! ciężko będzie coś odpuścić 😀

 4. Rowek pisze:

  Mnie się podoba 🙂

 5. Ja pisze:

  Wszystkiego Najlepszego i Cisza jak Ta (y) Super 😉

 6. FankaCaryny pisze:

  Ale fajnie! 😀 Ale chyba mnie nie będzie 🙁

 7. pg. Goofy pisze:

  Ale Super impreza.! Bardzo fajna muza, w moim guscie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

MECENAT

Politechnika Łódzka

FACEBOOK / YOUTUBE

Copyright © by YAPA | Używamy ciasteczek.