Yapa 2010

Rayd

Tradycyjnie już zapraszamy wszystkich na Rayd poYapowy !

W tym roku impreza odbędzie się w Beskidzie Śląskim i Małym. Wszystkie trasy schodzą się do Chaty Wuja Toma na przełęczy Karkoszczonka.

W tym roku Rayd będzie nieco później niż zwykle, a mianowicie w dniach 7-9 maja 2010. Jak zwykle przewidzieliśmy dużo atrakcji, wspólne wędrowanie oraz wieczorne śpiewanie, tak więc zarezerwuje sobie ten termin.

Wpisowe raydowe kosztuje 70 zł; obejmuje: dwa noclegi, ubezpieczenie, znaczek raydowy oraz ciepły posiłek w standardzie turystycznym na zakończeniu raydu. Na Rayd jedziemy autokarem z Łodzi. Koszt dodatkowy przejazdu autokarem to 80 zł w obie strony. Istnieje możliwość indywidualnego dojazdu. Zachęcamy do zakupu koszulki raydowej w cenie 20 zł.

W tym roku trasy prowadzą:

Trasa 1: Zamknięta
Trasa 2: Jarek Krasoń (zobacz)
dzień 1:
Porąbka - Elektrownia Szczytowo-Pompowa - Porąbka-Żar - Kiczera - Międzybrodzie Żywieckie - Czernichów - Rogacz - Magurka Wilkowiecka - Chatka na Rogaczu (nocleg)
dzień 2:
Chatka na Rogaczu - Wilkowice - Bystra - Klimczok - Szyndzielnia - Klimczok - Chata Wuja Toma (nocleg)
dzień 3:
do ustalenia
Trasa 3: Zamknięta
Trasa 4: Ania Baran (zobacz)
dzień 1:
Nierodzim – Równica – schronisko Telesforówka (nocleg)
dzień 2:
Schronisko Telesforówka – przeł. Salmopolska – Chata Wuja Toma (nocleg)
dzień 3:
Trasa powrotu do autokaru (dla osób dojeżdżających indywidualnie: do pociagu lub samochodu) zostanie ustalona w trakcie Raydu.

Aby wypełnić formularz zgłoszeniowy kliknij (Rayd zakończony). Prosimy wszystkich uczestników o zapoznanie się z regulaminem, wysłanie zgłoszenia jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.

UWAGA!

Liczba miejsc ściśle limitowana i ograniczona pojemnością schroniska!

Kilka słów wyjaśnień dla nowicjuszy:

Impreza jest zorganizowana na kształt innych podobnych. Przewodnik NIE JEST OPIEKUNEM i każdy odpowiada za siebie! Odpowiada za to za organizację całego dnia, pokazuje i opowiada o ciekawych miejscach, które spotkacie na szlaku. Chodzimy po górach od rana do późnego popołudnia z przerwami na jedzenie, podziwianie widoków, odpoczynek i wspólne śpiewogranie. Wieczorem wspólnie przygotowujemy gorący posiłek z zakupionych wcześniej produktów. Po ciepłej kolacji jest ognisko, gitara i śpiewy. Pierwszy nocleg w piątek każda grupa spędza w innym miejscu, w zależności od wyznaczonej trasy. W sobotę spotykamy się przy wspólnym ognisku na zakończeniu Raydu.

Co ze sobą zabrać?

 • Plecak - wygodny, najlepiej z pasem biodrowym, tak żeby nam się wszystko do niego zmieściło (tak około 60 l), nie przesadzajmy z wagą po spakowaniu, bo będziemy go nosić na plecach przez trzy dni.
 • Śpiwór - ciepły, bo w połowie kwietnia w górach mogą wystąpić przymrozki
 • Karimata
 • Wygodne wysokie buty - najlepiej ze skóry, powinny być trochę rozchodzone, aby uniknąć otarć.
 • Drugie buty na zmianę - sandały lub trampki
 • Ciepły polar lub sweter
 • Kurtka nieprzemakalna - jeśli nie posiadamy takowej to foliowa pelerynka
 • Kubek, łyżka, nóż
 • Latarka - najlepiej "czołówka"
 • Skarpety - kilka par, do chodzenia i na zmianę
 • Szczoteczkę do zębów, ręcznik, kawałek mydła - tylko brudasy się myją

Jedzenie:

Weźcie ze sobą suchy prowiant na kanapki, np. kiełbasę (suchą, kabanosy itp.), sery żółte lub do smarowania, mile widziane dżemy, smalec własnej roboty i co tylko wam przyjdzie do głowy. Przydadzą się czekolady, ciastka w każdej ilości oraz inne frykasy itp.
Na jedzenie "obiadowe" w piątek w standardach turystycznych tzw. glumza wg fantazji przewodnika i uczestników (będzie niewielka zrzutka).
Na zakończeniu każdy uczestnik Raydu dostanie ciepły posiłek.

Kierownictwo Raydu: Joanna Simińska i Konrad Jojczyk

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres: rayd@yapa.art.pl