facebook
youtube
twitter
Rayd
baner15a

Zapraszamy na Rayd. W tym roku w po górach będziemy wędrować w dniach 17-19 kwietnia 2015 po Beskidzie Żywieckim.

 

SAM_2650

Rayd czyli Yapowe klimaty w górach

O tym, że muzyka turystyczna wędruje po górach nikomu przypominać nie trzeba. Jak co roku zapraszamy Was bardzo serdecznie na RaydPoyapowy, który pomoże nam przenieść klimat z yapowej sceny na łono przyrody.

Tym razem zawitamy na terenach Beskidu Żwieckiego. Szykować plecaki i ruszamy!

Dla kogo?

Dla wszystkich! Jesteś starym wyjadaczem górskim? A może w góry chcesz wybrać się po raz pierwszy? Na Raydzie każdy znajdzie swoje miejsce, a moc wspomnień do końca życia pozostanie w Waszych głowach. Nie ma na co czekać, czas się zapisać.

Trasa 2 – namiotowa
Myślisz, że jesteś hardkorem ?! A może dodatkowo lubisz góry? Nic prostszego!
Już dziś zapisz się na trasę namiotową i razem z Maćkiem Świstakim Bolanowskiem sprawdź czy dasz radę pokonać chłodne wieczory w Beskidzie Żywieckim.
Planowa trasa – wkrótce !
Trasa 1 – serwisowa (brak miejsc)

Trasa w sam raz dla osób, które spragnione są niecodziennych przygód.Z Żabnicy udamy się przez Rysiankę na Halę Lipowską. Dalej pomimo niewielkich przewyższeń może być już dość radykalnie – miniemy bowiem Redykalny Wierch i udamy się na nocleg do Chatki Chemików w Ujsołach. Przy tej okazji nie omieszkamy sprawdzić czy iście chemiczne piosenki Mateusza Rulskiego-Bożka znane są gospodarzom chaty.Drugiego dnia udamy się Rycerzową w kierunku Przegibka, by z dumą odśpiewać na Bani piosenki jednego z najbardziej znanych yapowych zespołów, którego historia początek miała właśnie w uroczych zakątkach Beskidu Żywieckiego. Pełni wrażeń zejdziemy na drugi nocleg do Kolonii, gdzie koniec będą miały wszystkie rajdowe trasy.

Wszystkie te wrażenia zapewni nam Piotr Fejsik Andrzejewski.

Trasa 4 – rodzinna Opcja dla rodzin z dziećmi, którzy chcą się powłóczyć po beztroskich rejonach Wielkiej Raczy razem z Anną Kurczakiem Kustosik. Bazą wypadową będzie PTSM w Rycerce Górnej Kolonii a wycieczki będą kilkugodzinnymi pętlami. Trasa 3 – plecakowa
Na 3 trasie czekają na Was 3 dni przygód, wędrówki i zabawy, które gwarantuje Karina Szala!Zaczynamy od Ujsoł, potem wspinamy się na bacówkę na Rycerzowej, gdzie na pewno spotkają nas piękne widoki i nie tylko… Następnie głównym szlakiem beskidzkim podążymy w stronę Przegibka.
Drugi dzień to główna część Worka Raczańskiego, czyli Mała i Wielka Racza. Tam widoki gwarantowane! Potem schodzimy do PTSMu w Rycerce Górnej Kolonii, gdzie odbędzie się zakończenie raydu.
SAM_2800
IMGP4847

Jak się zapisać?

Zapisy  trwać będą do 7 kwietnia, bądź do wyczerpania miejsc.  Spieszcie się ponieważ liczba miejsc ograniczona jest pojemnością schroniska, trasa 1 już jest cała zapełniona zapraszamy na 2, 3 i 4.
Prosimy o zgłaszanie się drogą mailową (rayd@yapa.art.pl), w tytule prosimy o wpisanie: Zgłoszenie 2015 Imię Nazwisko.

W treści maila prosimy o wypisanie w jednej linii w podanej kolejności:
Imię Nazwisko nr_trasy(trasa1/trasa2/trasa3/trasa4)
dojazd(autokar/indywidualny)
rozmiar_koszulki(S/../XXL/damskaS/../damskaXL/nie_chcę)
e-mail
telefon
numer pesel

przykład:
Pan PŁazik trasa1 autokar L rayd@yapa.art.pl 607959056 01234567899

Jeżeli w ciągu dwóch dni nie dostaniecie odpowiedzi, prosimy o ponowne wysłanie maila, oznacza to najprawdopodobniej pomyłkę w adresie e-mail.

Koszt i transport

Wpisowe raydowe kosztuje 80 zł; obejmuje: dwa noclegi, ubezpieczenie, gadżet raydowy, udział w ognisku na zakończeniu. Na Rayd pojedziemy autokarem z Łodzi – koszt 90 zł (istnieje też oczywiście możliwość dojechania samemu). Dla chętnych będzie możliwość zakupienia koszulki raydowej (25zł).

Kilka słów wyjaśnień dla nowicjuszy:

Impreza jest zorganizowana na kształt innych podobnych. Przewodnik NIE JEST OPIEKUNEM i każdy odpowiada za siebie! Odpowiada za to za organizację całego dnia, pokazuje i opowiada o ciekawych miejscach, które spotkacie na szlaku.

Chodzimy po górach od rana do późnego popołudnia z przerwami na jedzenie, podziwianie widoków, odpoczynek i wspólne śpiewogranie. Wieczorem wspólnie przygotowujemy gorący posiłek z zakupionych wcześniej produktów. Po ciepłej kolacji jest ognisko, gitara i śpiewy.

Co ze sobą zabrać?

 • Plecak – wygodny, najlepiej z pasem biodrowym, tak żeby nam się wszystko do niego zmieściło (tak około 60 l), nie przesadzajmy z wagą po spakowaniu, bo będziemy go nosić na plecach przez trzy dni.
 • Śpiwór – ciepły, bo w połowie kwietnia w górach mogą wystąpić przymrozki
 • Karimata
 • Wygodne wysokie buty – najlepiej ze skóry, powinny być trochę rozchodzone, aby uniknąć otarć.
 • Drugie buty na zmianę – sandały lub trampki
 • Ciepły polar lub sweter
 • Kurtka nieprzemakalna – jeśli nie posiadamy takowej to foliowa pelerynka
 • Kubek, łyżka, nóż
 • Latarka – najlepiej „czołówka”
 • Skarpety – kilka par, do chodzenia i na zmianę
 • Szczoteczkę do zębów, ręcznik, kawałek mydła – tylko brudasy się myją

Jedzenie:

Weźcie ze sobą suchy prowiant na kanapki, np. kiełbasę (suchą, kabanosy itp.), sery żółte lub do smarowania, mile widziane dżemy, smalec własnej roboty i co tylko wam przyjdzie do głowy. Przydadzą się czekolady, ciastka w każdej ilości oraz inne frykasy itp.
Na jedzenie „obiadowe” w piątek w standardach turystycznych tzw. glumza wg fantazji przewodnika i uczestników (będzie niewielka zrzutka).
Na zakończeniu każdy uczestnik Raydu dostanie ciepły posiłek.

Kierownictwo  rajdu:

Patrycja Augustyniak, Patrycja Krauzowicz

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres rayd@yapa.art.pl

MECENAT

Politechnika Łódzka

FACEBOOK / YOUTUBE

Copyright © by YAPA | BZONE.CO