facebook
youtube
twitter
poYapowy koncert w Wytwórni

Zanim jeszcze rozjedziecie się po Polsce, zanim zaczniecie odwiedzać zaprzyjaźnione z Yapą festiwale, wyjdziecie na szlaki, rozwiniecie żagle na Mazurach i założycie plecaki, chcielibyśmy się z Wami jeszcze raz spotkać i muzycznie podziękować za tegoroczny festiwal. Koncert poYapowy to już w zasadzie tradycja, którą zdążyliśmy polubić i mamy nadzieję, że Wy lubicie ją równie mocno. Dlatego z roku na rok zestaw artystów jest coraz bardziej wyjątkowy. Tym razem, w klubie Wytwórnia, zagra dla Was między innymi Grupa Nijak, Chwila Nieuwagi, a także laureaci Yapy 2018. Zapraszamy Was na Łąkową 29 w Łodzi, w piątek, 25 maja, na godzinę 19:00.


Podczas koncerty poYapowego zagrają:

CHWILA NIEUWAGI – jeden z najbardziej interesujących polskich zespołów folkowo – poetyckich. Powstał 10 lat temu, a swoje pierwsze kroki, jeszcze jako duet, stawiał między innymi na łódzkiej Yapie, czy Bieszczadzkich Aniołach. W 2011 roku ukazała się ich pierwsza płyta, która otworzyła nowy rozdział w polskim folku – zespół w swoich piosenkach nawiązywał nie tylko do tradycyjnych dla poezji śpiewanej autorów, ale również zaprezentował własną twórczość, odnoszącą się do śląskich korzeni. W 2011 roku Chwila Nieuwagi trafiła również na składankę „Folk się gro” obok takich zespołów jak Żywiołak, Carrantuohill, czy Bubliczki. Rok 2013 to kolejna płyta, tym razem nagrana w towarzystwie takich muzyków jak Maciej Balcar z Dżemu, Jarosław Treliński i Dariusz Sojka. Zespół od lat jest związany z Yapą i zawsze chętnie do Łodzi wraca.

GRUPA NIJAK – zespół, który mimo 30 lat nieprzerwanej działalności wciąż zaskakuje świeżością i nowymi kompozycjami. Jego historia zaczęła się 1978 roku w Łodzi, na Yapie.  Grupa wyrosła z łódzkiego turystycznego nurtu studenckiego, który na przełomie lat 70. i 80. przeżywał prawdziwy renesans. Wcześniej działała jako kabaret, co pozwoliło jej zdobywać laury między innymi na festiwalu PAKA. W 1984 roku grupa wystąpiła również na festiwalu w Opolu, gdzie za piosenkę „Kopciuszek” wyróżniono ją w Opolskich Debiutach. Nijak to przede wszystkim piosenki pełne humoru i zabawy, choć niektóre kompozycje potrafią sięgać głębiej i poruszać tematy najistotniejsze, wzruszając i skłaniając do refleksji.

TEATR PIOSENKI MŁYN – grupa skupiająca artystów z Hrubieszowa, tworząca piosenkę literacką, poetycką i kabaretową. Ale to nie wszystko! Wystawia również swoje własne, amatorskie spektakle teatralne. Powstała w 2007 roku i ma na koncie już trzy płyty. Teatr Piosenki Młyn był również wielokrotnie nagradzany między innymi na Ogólnopolskim Festiwalu Bardów, festiwalu OPPA w Warszawie, czy Lubelskim Festiwalu Piosenki Autorskiej i Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego.

JUSTYNA „SIENIA” SIENIUĆ – poetka, pieśniarka, autorka tekstów i piosenek, a także niezawodowa aktorka rodem z Lwówka Śląskiego, choć teraz mieszka, studiuje i tworzy we Wrocławiu. Jej piosenki są dalekie od tradycyjnie pojmowanej poezji śpiewanej. Twórczość Sieni to zabawa formą zarówno w warstwie muzycznej, jak i literackiej. Nierzadko zaskakują słuchaczy, czasem bawią, a czasami zmuszają do myślenia. Justyna swoje wiersze publikowała między innymi w „Odrze” i „Wakacie”. Jest również laureatką wielu przeglądów takich jak Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie, czy Festiwal Ogólnopolski Piosenki Artystycznej FOPA.

Śledź nasze wydarzenie na Facebooku!
Koncert poYapowy 2018
25 maja 2018
godz. 19:00
Klub Wytwórnia przy Łąkowej 29 w Łodzi
Wejście bezpłatne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

MECENAT

Politechnika Łódzka

FACEBOOK / YOUTUBE

Copyright © by YAPA | Używamy ciasteczek.