FB
YT
Rayd

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc w chatce z przykrością informujemy, że zamykamy zapisy na Rayd

Osoby które chciały by się zapisać na listę rezerwową prosimy o wysłanie zgłoszenia na maila: rayd@yapa.art.pl

W tym roku Rayd odbędzie się w Beskidzie Żywieckim z zakończeniem w Chatce Skalance. Jak zawsze wyruszamy w czwartek wieczorem, tak by już od piątku rano móc wspólnie wędrować i wylegiwać się na górskich polanach przy dźwięku gitar, a wieczorem bawić się przy ognisku. Oprócz spędzenia czasu w górach Rayd jest doskonała okazją na poznanie wykonawców yapowych oraz organizatorów.

Rayd ma charakter grano-śpiewano-imprezowy więc zapraszamy Wszystkich, również te osoby, które nie chodziły jeszcze po górach z plecakiem. Każdy da sobie radę.

gitara

Planowane trasy:

1. Prowadzona przez: Maćka Bolanowskiego z Konradem Ernim Księżopolskim.
Oba noclegi planowane są w Chatce Skalnace a w ciągu dnia będą wyjścia w góry „na lekko”.

2. Prowadzona przez Annę Baran z Wojtkiem Chaładajem.
Rycerka Górna – Schronisko na Przegibku – Schronisko na Wielkiej Raczy (nocleg)
Schronisko na Wielkiej Raczy – Chatka Skalanka

Koszt i transport

Wpisowe raydowe kosztuje 70 zł; obejmuje: dwa noclegi, ubezpieczenie, znaczek raydowy oraz ciepły posiłek w standardzie turystycznym na zakończeniu raydu. Na Rayd jedziemy autokarem z Łodzi (koszt 100 zł) lub własnym transportem. Wyjazd autokaru planowany jest na noc z czwartku na piątek (około 1 w nocy 20.04), powrót na 21,22 do Łodzi. Dla chętnych będzie możliwość zakupienia koszulki raydowej (25zł).

Kilka słów wyjaśnień dla nowicjuszy:

Impreza jest zorganizowana na kształt innych podobnych. Przewodnik NIE JEST OPIEKUNEM i każdy odpowiada za siebie! Odpowiada za to za organizację całego dnia, pokazuje i opowiada o ciekawych miejscach, które spotkacie na szlaku.

Chodzimy po górach od rana do późnego popołudnia z przerwami na jedzenie, podziwianie widoków, odpoczynek i wspólne śpiewogranie. Wieczorem wspólnie przygotowujemy gorący posiłek z zakupionych wcześniej produktów. Po ciepłej kolacji jest ognisko, gitara i śpiewy.

Pierwszy nocleg w piątek każda grupa spędza w innym miejscu, w zależności od wyznaczonej trasy. W sobotę spotykamy się przy wspólnym ognisku na zakończeniu Raydu. Regulamin znajduje się tutaj

Co ze sobą zabrać?

 • Plecak – wygodny, najlepiej z pasem biodrowym, tak żeby nam się wszystko do niego zmieściło (tak około 60 l), nie przesadzajmy z wagą po spakowaniu, bo będziemy go nosić na plecach przez trzy dni.
 • Śpiwór – ciepły, bo w połowie kwietnia w górach mogą wystąpić przymrozki
 • Karimata
 • Wygodne wysokie buty – najlepiej ze skóry, powinny być trochę rozchodzone, aby uniknąć otarć.
 • Drugie buty na zmianę – sandały lub trampki
 • Ciepły polar lub sweter
 • Kurtka nieprzemakalna – jeśli nie posiadamy takowej to foliowa pelerynka
 • Kubek, łyżka, nóż
 • Latarka – najlepiej „czołówka”
 • Skarpety – kilka par, do chodzenia i na zmianę
 • Szczoteczkę do zębów, ręcznik, kawałek mydła – tylko brudasy się myją

Jedzenie:

Weźcie ze sobą suchy prowiant na kanapki, np. kiełbasę (suchą, kabanosy itp.), sery żółte lub do smarowania, mile widziane dżemy, smalec własnej roboty i co tylko wam przyjdzie do głowy. Przydadzą się czekolady, ciastka w każdej ilości oraz inne frykasy itp.
Na jedzenie „obiadowe” w piątek w standardach turystycznych tzw. glumza wg fantazji przewodnika i uczestników (będzie niewielka zrzutka).
Na zakończeniu każdy uczestnik Raydu dostanie ciepły posiłek.

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres rayd@yapa.art.pl
lub telefonicznie Asia Simińska 607 96 90 56

MECENAT

Politechnika Łódzka

FACEBOOK / YOUTUBE

Copyright © by YAPA | BZONE.CO