facebook
youtube
twitter
Yapowe A, B, C

Krótka ściąga dla tych, którzy pierwszy raz wybierają się na YAPĘ i dla naszych stałych bywalców. No to jedziemy!

1557485_1000681336635896_6129156096300294168_nAUDYCJA – chcesz poczuć atmosferę (też na A) YAPY? W każdy poniedziałek po 22:00 włącz audycję Za szybą w Studenckim Radiu Żak PŁ (88 MHz lub www.zak.lodz.pl).

BILETY – karnety na YAPĘ będą do kupienia na początku marca. Wcześniej tradycyjnie uruchomimy system rezerwacji internetowych. Każdy karnet składa się z 4 części – kupując go masz wstęp na wszystkie koncerty. Nie ma możliwości kupienia osobno wejściówki na pojedyncze występy.

COTTON – oficjalny klub festiwalowy YAPY. Niejeden przesiedział tam cały przegląd – dobrze, że transmitują koncerty online. Uprzedzamy – niektórych rzeczy możecie nie pamiętać, ale zabawa będzie wyborna.

DOBRA MUZYKA – kilkadziesiąt godzin piosenki turystycznej i poetyckiej na wysokim poziomie. No chyba, że ktoś nie lubi… to wtedy wróć do litery C – łatwiej będzie znieść.

EXPO – podczas poprzedniej YAPY zmieniliśmy miejsce przeglądu. W tym roku również zapraszamy Was do Hali Expo przy ul. Stefanowskiego. Tam jest tak jakby luksusowo…

FACEBOOK – dołącz do wydarzenia na facebooku. Lubimy lajki!

GWIZDEK i syreny– to tylko niektóre elementy ekwipunku prawdziwej yapowej publiczności, która na dodatek świetnie opanowała tańczenie kankana. Jedziesz na YAPĘ pierwszy raz? Zanim się obejrzysz będziesz razem z innymi krzyczał „zrób fikołka!”

HISTORIA – YAPA to kawał historii. 2 lata temu świętowaliśmy jubileusz czterdziestolecia… Jak ten czas szybko mija. Całe szczęście, że YAPA się nie starzeje, a z nami to różnie bywa…

INSTAGRAM –mnóstwo zdjęć i filmików znajdziesz na naszym profilu na instagramie. Przyglądaj się uważnie, bo może znajdziesz tam swoją facjatę.

JEDZENIE – na osiedlu akademickim jest mnóstwo miejsc, gdzie zjecie smacznie i tanio (to drugie ważne przy studenckim budżecie).10348295_1003528293017867_8488541882996574241_n

KONKURS – od 1 lutego do 2 marca możecie wysyłać swoje zgłoszenia do przeglądu konkursowego. W końcu jeśli chcesz być jak Stare Dobre Małżeństwo, Wolna Grupa Bukowina czy EKT Gdynia to jakoś trzeba zacząć.

ŁAWECZKI – nie ma co owijać w bawełnę. Twarde są. Bardzo. I tyle.

MIEJSCE – YAPA od początku odbywa się w Łodzi – mimo wielu stereotypów związanych z naszym miastem to trudno go nie kochać!

NOCLEGI – jak co roku oferujemy Wam bezpłatne noclegi w warunkach turystycznych. Kto pierwszy ten lepszy! Podłoga, na której się śpi jest twarda jak… wróć do Ł. Wkrótce więcej informacji.

ORGANIZATORZY – Studencki Klub Turystyczny Płazik, Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich, Studenckie Radio Żak Politechniki Łódzkiej – SRU!

PROGRAM – wspominaliśmy już, że YAPA to najfajniejszy przegląd piosenki turystycznej na świecie? Lubimy jednak tajemnice – powoli będziemy odsłaniać kolejnych wykonawców tegorocznej edycji. Kogo obstawiacie?

RAJD – rajd rajd… czy to słońce czy to w deszcz… Tradycyjnie po YAPIE można spotkać tych samych ludzi na górskich szlakach w trakcie Rajdu Poyapowego.

SEKS – nic nam o tym nie wiadomo.

10355858_838756672828364_7083234429392869224_nTRANSMISJA – jeśli macie naprawdę dobrą wymówkę (NAPRAWDĘ) i nie możecie przyjechać na YAPĘ to nic straconego – TV Lodman i Studenckie Radio Żak PŁ dbają o to, żebyście mogli poczuć się jakbyście siedzieli przed sceną na… wróć do litery Ł.

UBRANIE – garnitury, sukienki, buty na obcasach, swetry obcisłe i swetry wyciągnięte, buty trekingowe, glany, polary – ubierz się jak chcesz.

WWW – śledź na bieżąco stronę www.yapa.art.pl – żeby nie było, że o czymś nie mówiliśmy :)

YAPA – skąd ta nazwa? Wymyślił ją pierwszy konferansjer Janusz „Mayta” Majewski, którego zainspirowała rycina medyczna będąca na plakacie przeglądu. Publiczność przyjęła nazwę z entuzjazmem.

ZZZZZZ – to dźwięk, który rzadko słychać na YAPIE. Nie dlatego, że nikt nie chrapie, ale zwyczajnie dlatego, że w trakcie tego weekendu nie ma kiedyś iść spać. Sprawdzone, potwierdzone!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

MECENAT

Politechnika Łódzka

FACEBOOK / YOUTUBE

Copyright © by YAPA | BZONE.CO