facebook
youtube
twitter
Grudniowe koncerty

Zima w Łodzi wcale nie musi być taka zła! Co prawda zapowiadają się mrozy i śnieżyce, ale to nie powód, żeby nie bawić się dobrze – szczególnie przy muzyce turystycznej. W grudniu szykują się dwa koncerty, na które szczególnie zapraszamy.

Na początek polecamy Wam w zasadnie na dwa występy znanego z yapowej sceny Apolinarego Polka, którego w Łodzi i okolicach dawno już nie było. A kiedyś przecież mieszkał w „yapowym mieście”. Teraz przyjeżdża rzadko, bo z Warmii daleka droga. Tym bardziej warto pojawić się w Barze Bukowina, przy ulicy Bratysławskiej 2A. To właśnie tam, w najbliższy piątek (14 grudnia) Apolinary, razem z wokalistą, pianistą i kompozytorem Kajetanem Matczukiem zagra wyjątkowy program „Ścieżkami poetów”. To zbiór piosenek do słów m.in. Zbigniewa Herberta, Jacka Kaczmarskiego i Krzysztofa Kamila Baczyńskiego oraz polskie wersje utworów Leonarda Cohena i Boba Dylana. Nie zabraknie też autorskich utworów Polka. Apolinary po wydaniu swojej debiutanckiej płyty „***” miał nieco przerwy w muzykowaniu i zwolnił tempo. Ale od jakiegoś czasu znów ciągnie go do gitary i przede wszystkim pisania piosenek. Warto posłuchać go w dobrej formie.

Apolinary POlek i Kajetan Matczuk
14.12.2012, godz. 20:00
Bar Bukowina, ul. Bratysławska 2A, Łódź
http://www.facebook.com/events/137765359707199/

13.12.2012, godz. 18:00
MOK im. Z. Herberta, ul. Kościuszki 14, Pabianice
http://www.facebook.com/events/445877218808947/

Drugim koncertem wartym polecenia jest z pewnością niedzielny występ legendarnej już grupy, która zaczynała na Yapie, czyli Domu o Zielonych Progach. Zespół niezwykle rzadko gra w Łodzi (praktycznie tylko raz w toku – podczas Yapy), a już szczególnie trudno usłyszeć ich granie w kameralnym miejscu. Częściej są to duże i wypełnione po brzegi sale. Tym razem będzie inaczej, bo koncert DoZP odbędzie się w PUBie Keja, przy ulicy Kopernika 46. Z pewnością podczas występu będzie można usłyszeć piosenki z najnowszego albumu grupy „Łódki marzeń”, wydanego w 2012 roku. Będzie też okazja, żeby płytę kupić.

Dom o Zielonych Progach
16.12.2012,godz. 18:00
Keja PUB, ul. Kopernika 46, Łódź
http://www.facebook.com/events/426312537424111/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

MECENAT

Politechnika Łódzka

FACEBOOK / YOUTUBE

Copyright © by YAPA | Używamy ciasteczek.