facebook
youtube
twitter
16. Śpiewanki w Muszynie!

1167192_706562179369574_1398186550_oW tym roku będzie OGIEŃ! Jak zawsze, w 2 weekend sierpnia (12-14.08.2016) spotykamy się w bazie namiotowej SKPB Łódź w Muszynie. Bez zbędnych owijaczy, bez wrzawy i bez nadmiernego nadęcia – po prostu przyjeżdżamy, żeby razem śpiewać i być razem.

Śpiewanki to zupełnie wyjątkowy festiwal. To tak naprawdę spotkanie publiczności i artystów w górach – wspólne śpiewanie, rozmowy do rana i wspólne ogniska. Brak tu sceny jaką znacie – jest scena turystyczna oddzielona od publiczności świecami. Nie ma widowni jaką pamiętacie z innych wydarzeń- do jej stworzenia wykorzystane jest łagodne zbocze górskiego stoku z prowizorycznym zadaszeniem. Wszystko dzieje się w bazie Łódzkiego SKPB w Muszynie – Złockie, gdzie nie ma ani prądu, ani światła. Warunki są prawdziwie górskie. Od ostatniego miejsca z cywilizacją dzieli wszystkich 20 minut drogi górskim szlakiem. Warto jednak przejść tę drogę!

13719673_1489894624369655_5932324491922543282_oNa Śpiewankach może wystąpić każdy! To, że każdy koncert ma swoich głównych i zaproszonych muzyków, nie oznacza, że rezygnujemy z formy śpiewanek. Każdy przecież może usiąść z gitarą i zaśpiewać swoje, lub pożyczone utwory – dokładnie tak jak dzieje się to na zwykłych śpiewankach.
Mimo braku prądu i problemów z internetem co roku udaje się prowadzić transmisję audio do internetu z tego, co na śpiewankowej scenie się dzieje. Link do niej będzie udostępniony na stronie Yapy i na profilu Śpiewanek na FB.

Na tegorocznych Śpiewankach wystąpią między innymi:
Marek Andrzejewski (grający w Lubelskiej Federacji Bardów)
Siudma Góra
Apolinary POlek (Pod Starą Karczmą)
– Nocny Lot (Cezary Rogalski ze Słodkiego Całusa od Buby i Na Bani)
Janusz Kurowski
U Pana Boga za Piecem i Sylwek Szweda
– Krzysztof Słomczyński (Kosztele)
Celtic Tree
– Członkowie nieistniejącego już zespołu Na Bani
Pierożek
Tomek Jarmużewski

Koncerty poprowadzi między innymi:
Maciej Trojanowski

Tym razem TEMAT to „Dobra, zmiana – ogień!„.

Śpiewankom w Muszynie towarzyszy również Galeria 2750 – jedyna w Polsce galeria sztuki, prezentująca obrazy i grafii na górskim szlaku, położonym na 2 drogach prowadzących do bazy namiotowej. W tym roku przedstawimy prace Bartosza Kosowskiego – łodzianina, ilustratora publikującego w światowych tytułach, nagradzanego w międzynarodowych konkursach. ZOBACZ ZDJĘCIA GALERII

Więcej zdjęć na profilu Śpiewanek: fb.com//tkmMUSZYNAzlockie
Dajcie znać, że będziecie na naszym WYDARZENIU!

Relację z Muszyny 16. będzie można śledzić na SNAPCHACIE Yapy! osppt_yapasnapkod_strona

Udział w śpiewankach nic nie kosztuje. Trzeba zapłacić jedynie kilka złotych za nocleg na bazie SKPB Łódź (pamiętajcie o namiotach, karimatach i śpiworach).

DOJAZD NA MUSZYNĘ

ZOBACZ GALERIĘ
20160803_232653

Do zobaczenia!

Jedna odpowiedź na „16. Śpiewanki w Muszynie!

  1. Kordian pisze:

    Czy można podjechać w pobliże samochodem?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

MECENAT

Politechnika Łódzka

FACEBOOK / YOUTUBE

Copyright © by YAPA | BZONE.CO