facebook
youtube
twitter
Koncert poYapowy w Wytwórni!

Chyba nie myśleliście, że o Was zapomnieliśmy. Nie chcemy czekać aż do przyszłego roku, żeby się z Wami spotkać, dlatego zapraszamy na koncert poYapowy w gościnnym dla nas klubie Wytwórnia! Wydarzenie zapowiada się wyjątkowo. Wystąpią na nim laureatki przyznawanej na Yapie nagrody im. Małgosi Zwierzchowskiej – Zuzanna i Monika Kowalczyk (która zajęła również pierwsze miejsce na tegorocznym Przeglądzie). Gwiazdą wieczoru będzie z kolei legendarna grupa Bez Jacka, której muzycy zasiadają w kapitule przyznającej nagrodę im. Małgosi. Koncert poYapowy to też okazja, aby 2 miesiące po 41. Yapie jeszcze raz poczuć klimat największego i jednego z najstarszych festiwali piosenki studenckiej i turystycznej w Polsce.

Wstęp bezpłatny!

Więcej szczegółów na stronie wydarzenia, na Facebooku!

Bez Jacka – Tych panów to nie trzeba yapowej publiczności przedstawiać. Zespół śmiało można nazwać legendarnym. „Zwiewność”, „Wiewiórka” czy „Madonna” to tylko niektóre z piosenek, które w całości potrafią zaśpiewać wszyscy fani YAPY i nie tylko. Korzenie grupy sięgają lat siedemdziesiątych, kiedy to trzej Bracia Stefańscy: Zbyszek, Jasiu i Jacek, oraz przyjaciel Max Ziętek założyli zespół Kant, który zresztą od początku istnienia zgarnął sporo nagród na festiwalach i przeglądach. Wykonują między innymi utwory Leśmiana, Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Gałczyńskiego, Tuwima i jest w tym coś magicznego.

Kolejną wykonawczynią będzie Zuzanna – laureatka II miejsca podczas jubileuszowej 40. YAPY i pierwsza laureatka nagrody im. Małgosi Zwierzchowskiej. Charyzmatyczna ulubienica yapowej publiczności. W tym roku podczas przeglądu wystąpiła u boku Olka Grotowskiego. Jest drobną dziewczyną, która na scenie z akordeonem i wiankiem na głowie pokazuje na co naprawdę ją stać. A muzycznie potrafi osiągnąć wiele mimo, że nie chodziła do żadnej szkoły muzycznej, jest samoukiem i gra ze słuchu. Gatunek, który wykonuje określa jako własny mix emocji, słów i dźwięków.

Monika Kowalczyk – młoda, delikatna i niezwykle utalentowana studentka pochodząca ze Świdnika no i co ważne laureatka pierwszego miejsca podczas 41. YAPY. Od niedawna sama pisze teksty i muzykę do swoich piosenek, co zaowocowało tak klimatycznymi utworami, jak Na własność czy Tu, które zaprezentowała w trakcie przeglądu. Powiedziała kiedyś, że śpiewa głównie dla widzów, którzy przychodzą na koncerty zatem podczas tego poYapowego na pewno da z siebie wszystko.

2 odpowiedzi na „Koncert poYapowy w Wytwórni!

  1. lol pisze:

    Alicja Stelmaszczyk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

MECENAT

Politechnika Łódzka

FACEBOOK / YOUTUBE

Copyright © by YAPA | BZONE.CO