facebook
youtube
twitter
Odszedł nasz przyjaciel

koczewski_andrzejW trakcie koncertu wieczornego Adam Drąg zaśpiewa „Połoniny niebieskie” – ta piosenka będzie miała dla nas dzisiaj szczególne znaczenie. Dzisiaj, w trakcie 40. Yapy zmarł Andrzej Koczewski. Człowiek, bez którego nie wyobrażaliśmy sobie Yapy. Występował na scenie ponad 40 lat, jego piosenki takie jak „Karczma dla samotnych” czy „Jesienne wino” znali wszyscy. Zostawił po sobie nie tylko pożółkłe fotografie. To on śledził, jak zmieniają się Yapowi wykonawcy, kierując w ostatnich latach pracami jury. Jeszcze jakiś czas temu umawialiśmy się z nim, żeby wystąpił w trakcie sobotniego koncertu. Z Andrzejem nie spotkamy się już ani na Yapie, ani na innym przeglądzie piosenki turystycznej czy poetyckiej. Spotkamy go za to na szlaku na połoninach niebieskich.

9 odpowiedzi na „Odszedł nasz przyjaciel

 1. Włodek z Gdyni pisze:

  …jeszcze nie czas by gitary spały na dnie szaf…jednak na Andrzeja nadszedł czas. Stoi jak w jego piosence ” U nieba złotych bram” ale jego utwory zostaną w naszej pamięci.

 2. S2 pisze:

  Żal to mało …[‚]

 3. EM CE pisze:

  Na połoninach niebieskich coraz więcej ich :( żal

 4. Symbolika tego odejścia jest ogromna. Andrzej już zawsze pozostanie w mojej pamięci jako Człowiek niezwykły, pełen życiowej mądrości, klasy i spokoju. Człowiek, ktöry w yapowych jury targanym konfliktami natury właściwie wszelakiej, zawsze szukał salomonowego werdyku, najlepszego możliwego wyjścia. Był łącznikiem między światem klasyki yapowej a szacunkiem dla nowych yapowychi nurtöw… Jego śmierć podczas jubileuszowej Yapy w swej symbolice jest przesmutna, nie do przyjęcia dla mnie… Jeszcze nie czas… Jeszcze nie był czas Andrzeju… Twoja Musima nie będzie się dobrze czuła w walizce… Do zobaczenia!

 5. gryhus3 pisze:

  Spotkamy się kiedyś u studni ….

 6. Jagna pisze:

  Każda następna Yapa bez Andrzeja będzie uboższa. Ale wierzę, że na tych dalekich niebieskich Połoninach będzie czekał z gitarą na nas wszystkich i kolejno powoli będziemy do niego dołączać….

 7. Tomasz pisze:

  …..post mortem….

  Za Ich domem jest sad,
  Za Ich domem jest sad,
  Ona sobie tańczy,
  Chodzi boso po trawnikach
  Z wrześniem, październikiem…

  A gdy przyjdzie mroźna zima,
  A gdy przyjdzie mroźna zima,
  Płoną Im szronem drzewa
  Na obrusie śniegu białym-
  Jak Świeczki noworoczne…

  A gdy przyjdzie pani wiosna,
  A gdy przyjdzie pani wiosna,
  Ona z kwiatów plecie wianki
  I śpiewa Mu kołysanki
  Razem z kwietniem, majem…

  Za Ich domem jest sad,
  Za Ich domem jest sad,
  Wszystkie drzewa w sadzie
  Razem z dziećmi dorastają
  Przez wieczny Czas….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

MECENAT

Politechnika Łódzka

FACEBOOK / YOUTUBE

Copyright © by YAPA | BZONE.CO